izulogo

Nasıl Başvurulur?

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 2022-2023 eğitim yılı lisans programlarına uluslararası öğrencilerin başvuruda sunması gerekli belgeler aşağıdaki gibidir. Başvuru internet üzerinden yapılır ve belgeler başvuru sistemine elektronik olarak yüklenir. 

1- Başvuru Formu (Online Başvuru: https://apply.izu.edu.tr )
2- Lise diploması veya liseden belirli bir tarihte mezun olduğunuzu belirten resmi bir yazı.
3- Kimlik bilgilerinizi veya pasaportunuzu gösteren ilk sayfasının fotokopisi.

Önemli Not (1): Gerekli tüm belgelerin Türkçe veya İngilizce olması gerekir. Aksi halde belgeler Türkçe veya İngilizce olarak tercüme edilmeli ve noter ya da Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği tarafından onaylanmalıdır.

Önemli Not (2): Başvuruda sunulan tüm belgelerin orijinalleri, kayıt gününde teslim edilmelidir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacak ve kaydınız gerçekleştirilemeyecektir.

Başvurunun İngilizce dilinde nasıl yapıldığını görmek için lütfen tıklayınız.
Başvurunun Arapça dilinde nasıl yapıldığını görmek için lütfen tıklayınız. 

Öğrenim bursu için nasıl başvuru yapabilirim?  

Burs türleriyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Yüksek oranda burs kazanmak için ne yapmam gerekir? 

Yüksek oranda bursa başvuru yapanlar lütfen tıklayınız.  


Başvuru Takvimi


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi lisans programları için 2022-2023 akademik yılı başvuru-kabul takvimi aşağıda sunulmuştur. Lisans programlarımız hakkında gerekli bilgilere üniversitemiz web sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde başvuru formuna erişiminiz ve gerekli belgeleri yüklemeniz mümkün olacaktır. Başvurular sadece online olarak alınacaktır ve başvurunuz için gereken tüm evrakların Türkçe veya İngilizce’ye mutlaka tercüme edilmesi gerekmektedir.Takvim-Türkçe


İletişim


Uluslararası Öğrenciler ve İlişkiler Koordinatörlüğü