izulogo

Öğrenci Konukevleri

Kesin Kayıt İşlemleri ve Gerekli Evraklar

  • Uluslararası öğrencilerden pasaport fotokopisi,
  • 1 adet vesikalık fotoğraf,
  • Uluslararası Öğrenciler İçin Oturma İzin Belgesi
  • Konukevleri ile ilgili kural ve kararların kabul edildiğine dair imzalı “Hizmet Sunum Taahhütnamesi", (Konukevleri İdaresince Evrak Teslim Zamanında Temin Edilecektir.)
  • Konukevleri ücretinin ilgili ödendiğine dair banka dekontu (Konukevleri bursuna sahip öğrenciler hariç).
  • Sağlık durumunun Konukevlerinde kalmasına elverişli olduğunu gösteren ve hekim tarafından düzenlenen sağlık raporu (Raporların uzman hekimlerden alınması gerekmektedir. Hbs-Ap, Anti-Hbs, Anti-Hcv, Anti-Hiv, Akciğer Dijital Pa Röntgen -Tüberküloz tarama ve tahlil sonuçlarını içermeyen raporlar geçersizdir. Raporun aile hekiminden alınması durumunda gerekli tarama-tahlil sonuç belgelerinin rapora eklenmesi gerekmektedir. Sağlık raporlarının her yıl Konukevleri kaydı öncesinde yenilenmesi zorunludur.)

Konukevlerine kesin kayıt, yukarıda belirtilen belgelerin konukevi yönetimine teslimi ve ilgili taahhütnamenin imzalanması ile gerçekleşir.

Öğrencilerimizden konukevlerine giriş sırasında herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kayda gelmeden önce belgelerin temini ve kayıt sırasında konukevi görevlilerine teslim edilmesi konusunda özen göstermeleri beklenmektedir. Belgelerin her yıl başvuru sırasında yenilenmesi zorunludur.

Ödeme Yöntemleri

Üniversitemizde 2023-2024 Akademik Yılı Konukevi kayıt işlemleri ve ücret sorgulama işlemleri elektronik ortamda https://kampus.izu.edu.tr/odeme  adresinden devam etmektedir. Konukevi ön kayıtları tamamlanıp, kesin kayıt hakkı kazandığınız takdirde, ücretinizi  belirtilen tarihler arasında Bonus, Combo, World ve Paraf” özellikli kredi kartları ile azami 10 taksite kadar ödedikten sonra Konukevi kesin kaydınız onaylanmış kabul edilecektir.

Ayrıca, Konukevi ücretinizi anlaşmalı olduğumuz Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Halkbank aracılığı ile de azami 10 taksite kadar ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlem nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmayacaktır. 

Konukevi ücretinin tamamını peşin olarak ödemek isteyenler;

Kuveyt Türk Katılım Bankası / Sefaköy Şubesi TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04
Albaraka Türk Katılım Bankası / Sefaköy Şubesi TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04
IBAN numaralı hesaplara yatırabilirler

* IBAN Numarasına yapılan EFT / Havaleler de Dekont Açıklamasına Konukevi Ücreti, Öğrencinin Adı Soyadı ve TC Kimlik/Pasaport Numarası olmalı,
* Bankadan yapılacak ödeme sistemi seçeneğinde ilgili banka gelir belgesi talep edebilmektedir.