Erasmus+ Başvurularında Kariyer Kapısı Kullanımı Hakkında

1 Mart 2022 tarihi itibariyle Türkiye Ulusal Ajans’nın bilgilendirmesi üzerine Erasmus+ öğrenci ve personel hareketliliği seçim ve başvuru işlemleri Erasmus Başvuru Portalı üzerinden yürütülecektir.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı'nın ilgili yazısıyla, 2021-2027 dönemi Erasmus+ Programının en önemli özelliklerinden birinin "dijitalleşme" olduğu ve bu çerçevede Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) ile Başkanlıkları arasında yürütülen bir proje çerçevesinde Erasmus+ Öğrenci ve Personel Hareketliliği başvurularının, başvuru ve seçim süreçlerinin tüm üniversiteleri kapsayacak şekilde merkezi olarak alınması ve oluşturulan sistemde ilan edilmesi için 2021 yılında bir çalışma yapıldığı belirtilmektedir.

1 Mart 2022 tarihi itibariyle sistemin üniversiteler tarafından zorunlu olarak kullanılması için Erasmus+ öğrenci ve personel hareketliliği seçim ve başvuru işlemlerinin Erasmus Başvuru Portalı üzerinden yürütülmesi gerektiği belirtilmiştir.

Üniversitemiz bundan sonraki süreçte başvuruları bilgilendirme amaçlı web sitesinden duyuracaktır fakat  https://erasmusbasvuru.ua.gov.tr/giris web sayfası üzerinden ilan ve başvuru süreci devam edecektir. Başvuruları Erasmus Başvuru Portalı üzerinden takip edebilir gereken belgeler ile başvurularınızı yapabilirsiniz.

öğrenim takvim

Aktif Öğrenim Hareketliliği Başvuru İlanları


study   

Sonuçlanan Başvuru İlanları