2020 - 2021 Akademik Yılı Güz Dönemi Öğretim Modelimiz Hakkında Bilgilendirme


Değerli Gençler, Sevgili İZÜ’lü Öğrenciler!

Sizleri çevre ve doğa harikası tarihi kampüsümüzde en kısa zamanda sağlık ve sıhhat içinde görebilmeyi dört gözle beklemekteyiz.  Araya giren zorunlu ayrılık hepimizi olumsuz etkilemiş ve üzmüştür. Bu çerçevede güz döneminde kampüste buluşabilmek için yazdan beri tüm idari ve akademik takım arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir çaba içerisinde olduk. Bütün tedbirlerimizi buna göre aldık. Ancak salgının seyri ve oluşturduğu potansiyel tehdit bizleri daha önce aldığımız yüz yüze eğitim kararını gözden geçirmeye sevk etti. Sizlerin sağlığı en önemli önceliğimizdir. Bu çerçevede ailenize, topluma, ülkemize ve insanlığa karşı da derin bir sorumluluk hissetmekteyiz.

Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu’nun Covid19 salgınında eğitim ve öğretim süreçleri ile ilgili gönderdiği son tavsiye kararları ve hastalık süreciyle ilgili son gelişmeler göz önünde bulundurularak, Üniversitemizde Güz Yarıyılında verilecek tüm hazırlık, lisans ve lisansüstü teorik derslerin çevrimiçi/uzaktan yapılmasına karar verilmiştir.

Uygulamalı derslerin uygulamalı kısımları ile laboratuvar dersleri ara sınavlardan sonra şartların elvermesi halinde yüz yüze verilecektir.

Ara sınavlar çevrimiçi/uzaktan (proje, ödev veya uzaktan sınav), yarıyıl sonu sınavları ise şartların uygun olması halinde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimizin programların gerektirdiği yetkinlikler ile mezun olmaları için gerekli her türlü özen ve çaba gösterilecek, gerekli her türlü tedbir alınacaktır. İçinde bulunduğumuz bu zor dönemi birlikte aşacağımıza inanıyoruz.  

Bundan sonraki süreçte Sağlık Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve yetkili kamu kurumlarından gelecek uyarı ve tavsiyeler çerçevesinde üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirerek süreci yöneteceğimizi bilmenizi isteriz. Üniversite olarak durumu yakından takip etmekte ve koşullara uygun çözümler geliştirmek için çalışmaktayız.

Sağlık ve huzur içinde bulunmanızı diliyor, başarı dileklerimle hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

 

Rektör
Prof. Dr. Mehmet BULUT