izulogo

Yeni Kayıt

Sevgili Öğrencimiz; 

İZÜ Ailesine Hoş Geldiniz. Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazandığınız için sizi ve ailenizi tebrik eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Üniversitemize kayıtlar hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiş olup, bu bilgileri dikkatlice okumanız ve aşamaları sırasıyla takip etmeniz, kaydınızı hızlı, kolay ve sorunsuz yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Üniversitemize kayıt işleminiz 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E- Kayıt Sistemi üzerinden yapılacaktır. Bu hizmetten faydalanmak için e-Devlet Şifreniz ile e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine kimliğiniz ile başvurarak temin edebilirsiniz.

Kayıt İşleminin Aşamaları; 

1. İlk olarak, Üniversitemize ödemeniz gereken öğrenim ücreti tutarınızı öğrenmek ve ödemenizi yapabilmek için Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız" ile giriş yapınız. Tam Burslu (%100 Burslu) öğrenciler öğrenim ücreti ödemeyeceğinden bu işlemi yapmalarına gerek yoktur.

Öğrenim ücreti ödeme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız > > >

2. Öğrenim ücreti ödemenizi yaptıktan sonra Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt Sistemi'nden kayıt işleminizi yapınız. 

3. Kampüs Bilgi Sistemi'ne giriş için kullanıcı adı ve şifrenizi https://kampus.izu.edu.tr/ParolaSifirlama linkinden "TC. Kimlik" ve "Cep Telefon numaralarınızı" girerek oluşturunuz.

4. Son olarak, Kampüs Bilgi Sistemi'nde sizler için hazırladığımız mini anketimizi cevaplandırınız.

Yükseköğretm Kurulu Başkanlığı Ünverste e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için tıklayınız > > > 

Önemli Bilgi Notları:

1. İlan edilen tarihlerde yıllık öğrenim ücretinin tamamını ödeyemeyen veya taksitlendirmeyen öğrenciler Üniversitemizin öğrencisi olma hakkından vazgeçmiş sayılır ve herhangi bir hak iddia edemez.

2. Üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri Yükseköğretm Kurulu Başkanlığı Ünverste e-Kayıt Sistemi üzerinden yapılacak ve bu öğrencilerden kayıt için  herhangi bir belge talep edilmeyecektir, bu nedenle öğrencilerin kayıt için Üniversiteye gelmesine gerek yoktur.

Üniversitemiz lisans programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için; Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı ile Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğretim dili %100 İngilizce, %30 İngilizce veya %30 Arapça olan lisans programlarına kayıt yaptıracak öğrenciler ile İsteğe Bağlı Yabancı Dil Hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin 17 Eylül 2018 Pazartesi günü Saat: 09:00' da Üniversitenin Halkalı Merkez Kampüsünde bulunmaları ve bu sınavlara girmeleri gerekmektedir.

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız >>>

İsteğe Bağlı Yabancı Dil Hazırlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin, en geç akademik takvimde belirtilen "Ders Kayıtları/Danışman Onayları" haftasında, bir dilekçeyle ilgili fakülte sekreterliğine başvurmaları gerekir.

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim Öğretim ve Sınav Yönergesi için tıklayınız > > >

Üniversitemiz lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin ders seçme işlemleri 17-22 Eylül 2018 tarihleri arasında Kampüs Bilgi Sistemi'nden öğrenciler tarafından yapılacaktır. 

Daha önce Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen herhangi bir Üniversitede öğrenim görmüş olan öğrenciler, önceki Üniversitede alıp başarılı olduğu dersler için ilgili dekanlığa not belgesinin aslı, ders içerikleri ve sekiz yarıyıllık öğretim planıyla birlikte bir dilekçe ile müracaat ederek muafiyet talep edebilirler. 

Öğrencilerin ders muafiyet taleplerini, en geç üniversiteye kayıt yaptırdığı ilk yarıyılda akademik takvimde belirtilen Ders Kayıtları/Danışman Onayları haftasında, Kampüs Bilgi Sisteminden alacağı Ders Muafiyet Dilekçesi'ne transkript, ders içerikleri ve sekiz yarıyıllık öğretim planının onaylı suretlerini ekleyerek, ilgili Fakülte Sekreterliğine teslim etmesi gerekir. Sonraki tarihlerde ve yarıyıllarda yapılacak muafiyet talepleri ya da muafiyet/intibak işlemlerinin iptaline yönelik talepler kabul edilmez.

Daha önce herhangi bir Üniversitenin yabancı dil hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan veya uluslararası bir yabancı dil sınavından Üniversitenin yeterli gördüğü düzeyde bir puan alan öğrencilerin, en geç akademik takvimde belirtilen Ders Kayıtları/Danışman Onayları haftasında, bir dilekçeyle ve yabancı dil hazırlık sınıfını başardığını gösteren belgeyle ilgili fakülte sekreterliğine başvuru yapmaları ve Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfından muafiyet talep etmeleri gerekir.

Üniversitemiz tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik Sınavları Eş Değerlik Tablosu

CEFR TOEFL-IBT PTE (Akademik) YDS / ÜDS
C1 ve ÜZERİ 95 - 120 77 - 90 79 - 100
B2 72 - 94 55 - 76 60 - 78
B1 42 - 71 30 -54 40 - 59
A2 - - -
A1 - - -
 
Ayrıca ÖSYM tarafından kabul edilen uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı denklikleri yukarıdaki tablo esas alınarak değerlendirilir.

Zorunlu veya İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıflarına kayıt yaptıracak öğrenciler ile lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin dersleri 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır.

Öğretim dili Türkçe olan lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce I-II derslerinin muafiyet sınavları 26 Eylül 2018 Çarşamba günü Üniversitenin Halkalı Merkez kampüsünde yapılacaktır.

Bu derslerin muafiyet sınavından başaralı olan öğrencilerin notları not döküm belgelerine MU harf notu ile işlenir, MU harf notu ortalamaya katılmaz.

Kayıt ile ilgili sorularınız için bilgi@izu.edu.tr adresine mail göderebilir veya İZÜ Çözüm Merkezi'ni (444 97 98) arayabilirsiniz.

Halkalı Kampüsü

Halkalı Caddesi No:11 Halkalı-Küçükçekmece / İSTANBUL
Telefon: 444 97 98 (PBX)
Faks: 0 (212) 693 82 29
E- Posta: bilgi@izu.edu.tr

Öğrenim Ücretleri için tıklayınız > > >
 
Kız / Erkek Konukevleri için
tıklayınız > > >