izulogo

Kayıt Yenileme

duyuruicon 2021 - 2022 Akademik Yılı Kayıt Yenileme Duyurusu


Öğrencilerin, her yıl Üniversite tarafından ilan edilen tarihlerde öğrenim ücretini ödemeleri ve her yarıyıl Akademik Takvimde belirtilen Ders Kayıtları/Danışman Onayları haftasında Kampüs Bilgi Sistemi'nden ders seçimi yapmaları ve akademik danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir.

Tam burslu öğrencilerin kayıt yenileme işlemi her yarıyıl Akademik Takvimde belirtilen "Ders Kayıtları/Danışman Onayları" haftasında Kampüs Bilgi Sistemi'nden ders seçimi yapmaları ve akademik danışmanlarına onaylatmaları ile gerçekleşir. (Burs ve indirimler lisans programının normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl süreyle verilir, tam bursu sona eren öğrenciler de ücretli veya indirimli öğrenciler gibi yıllık öğrenim ücretini veya seçecekleri derslerin AKTS kredi ücretini ödeyerek kayıt yenilemek zorundadır.) 

Uzatmalı (4+) öğrencilerin kayıt yenileme işlemi her yarıyıl Akademik Takvimde belirtilen "Ders Kayıtları/Danışman Onayları" haftasında Kampüs Bilgi Sistemi'nden ders seçimi yapmaları, akademik danışmanlarına onaylatmaları ve öğrenim veya AKTS ücretlerinin ödenmesi ile gerçekleşir.


Akademik Takvimde belirtilen Ders Kayıtları/Danışman Onayları haftasında ders seçimi yapmayan veya ders seçimini danışmanına onaylatmayan öğrenciler, o yarıyıl derslere/sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamaz. (Öğrenci belgesi, İndirimli Ulaşım Kartı, Askerlik Tecil İşlemleri, İZÜ Bursu, KYK Burs veya kredisi, Yabancı Uyruklu öğrenciler için oturma izni vb.) Bu öğrencilerin statüsü "Pasif-Kayıt Yenilememiş Öğrenci" olarak güncellenir ve kayıt yenilenmeyen yarıyıl/lar, öğrencinin azami öğretim süresine dahil edilir.

Kayıt yenileme işlemlerinin sorumluluğu tamamen öğrenciye aittir.

Öğrenim Ücretinin Ödenmesi

Üniversiteye ödemeniz gereken öğrenim ücretinin tutarını Öğrenim Ücreti Ödeme ve Borç Sorgulama Sistemi'ne "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız"  ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Öğrenim ücreti ödeme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız > > >