izulogo

Hizmetler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde gıda hizmetleri, ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 22000 kalite belgesine sahip özel bir yemek firması tarafından verilmektedir. Yemekler çoktan seçmeli olup, yemek hizmeti self servis usulüne göre uygulanmaktadır.

Yemekhanede, öğlen 11:00 – 15:00 ve akşam 18.00 -20.00 saatleri arasında yemek hizmeti verilmektedir.

Yemekler, üniversitemiz mutfağında hijyenik bir ortamda üretilmekte ve çoktan seçmeli menü üzerinden hazırlanmaktadır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi taşıma hizmetleri için, özel bir ulaım şirketi ile anlaşma imzalamıştır.
Öğrencilerin beslenme ve ders dışı zamanlarında dinlenme ve eğlenmelerine yönelik olarak, kampüsümüzde muhtelif kantin ve kafeteryalar bulunmaktadır.
Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'un merkezinde saklı kalmış 628 dönümlük bir arazi üzerinde yer alan doğa harikası bir kampüs üniversitesi imkanı sunuyoruz.

Sağlık Birimi, çalışanların ve öğrencilerin kişisel sağlık sorunlarını hasta hakları çerçevesinde özenli, titiz ve gizlilik içinde yürütmek amacıyla kurulmuştur.

Üniversitenin sağlık hizmetleri, öğrencilerin ve personelin doğrudan sağlık merkezine başvurarak ücretsiz muayene edilip, gerektiğinde sağlık kurumlarına sevk edilmesi ile yürütülmektedir.

Üniversite öğrencileri ve personelinin her türlü muayene ve acil yardım hizmetleri ücretsiz yapılmaktadır.

Sağlık Merkezi, 1 uzman doktor ve 1 hemşire ile hizmet vermektedir.

Sağlık Merkezinin temel amacı; idari ve akademik personel ile öğrencilere günlük poliklinik hizmetleriyle acil sağlık sorunlarında tıbbi müdahale ve bakım yapmak, gerekli durumlarda daha ileri tetkik ve tedaviler için hastaları tam teşekküllü hastanelere yönlendirmektir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Birimi’nde, öğrencilerin bireysel, sosyal, akademik ve mesleki gelişimlerine destek olmayı aynı zamanda üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve bu süreçte ortaya çıkabilecek çeşitli sorunlarla başetme konusunda gerekli becerileri kazandırmayı hedefler.

Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Birimimiz, öğrencilerimizin, kendilerini ve çevrelerini daha iyi anlamalarını, yeteneklerini keşfedebilmelerini, kişiler arası iletişim becerilerini geliştirebilmelerini sağlar.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin akademik ve idari personeli de Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Birimi’nden bireysel danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Birimi’nde verilen tüm hizmetler ücretsizdir.

Birimde yapılan tüm çalışmalarda gizlilik ilkesi esas alınmıştır. Ancak, görüşülen kişinin veya çevresinin hayatı tehlike altında olması halinde gerekli kişilerle iletişime geçilir ve yapılacak paylaşımdan öğrencinin haberdar olması sağlanır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin inşası tamamlanan yeni Merkez Kütüphanesi kullanıma açılıyor. İZÜ Merkez Kütüphane, 13 bin 500 metrekare kullanım alanı, bin 500 araştırmacı ve 1 milyon kitap kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kütüphaneleri arasında yerini alacak.

İZÜ’nün kalbi olan Merkez Kütüphane, Halkalı Ziraat ve Baytar Mektebi’nin ve başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm ilim ve irfan yolcularının mirasını sürdürmeye devam edecek.

Üniversitede görev yapan akademisyenlere ve eğitim gören öğrencilere bilgiye erişimlerinde büyük kolaylık sağlayan kütüphane, rahat çalışma ortamı sayesinde İZÜ’nün vazgeçilmez mekanlarından biri olacak.

Üniversitemizde iki yılda bir gerçekleştirilen seçimlerde, her bölümden birer öğrenci temsilcisi seçilir. Bir hafta boyunca oylarını kullanan öğrencilerimiz, kendilerini temsil edecek arkadaşlarını seçerler. Bölüm temsilcilerinin oylarıyla, fakülte temsilcileri ve Öğrenci Başkanı belirlenir. Böylece Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu belirlenmiş olur.

İZÜ Öğrenci Konseyi; eğitim, sağlık, spor ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesinde, öğrencilerimizin haklarını gözetmek için çalışır. Üniversitemiz yönetimi ile öğrencilerimiz arasında etkili bir iletişim kurmak için çalışan İZÜ Öğrenci Konseyi, öğrencilerin beklenti ve isteklerini, doğru ve etkili bir şekilde yönetime sunar. İki yılda bir tekrarlanan seçimlerle öğrenci konseyi tekrar kurulur. Tüm öğrencilerimiz seçimlerde aday olabilir, kendini ve arkadaşlarını temsil edebilir.

İZÜ Halkalı kampüsümüzde yer alan Montessori Uygulama Okulu ile akademik ve idari personelimizin, çocuklarına kreş ve anaoluku hizmeti sunuyor. Personelin işteki zaman kayıplarının engellenmesi ve bu yöntemle iş performansının arttırılması amacıyla ihtiyacı karşılayacak kapasiteye sahip olan uygulama okulu ile kreş ve anaokulu hizmetleri yürütülüyor.
Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezunlarımıza, gelecekteki iş hayatlarına hazır olmaları, profesyonel kariyerlerine kolayca başlamaları ve daha sonra da başarılı bir biçimde kariyerlerini sürdürmeleri için destek sunuyor.