İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve İlim Yayma Vakfı tarafından 25 – 26 Eylül 2024 tarihlerinde Lisansüstü Öğrenci Kongresi düzenlenecektir. Kongreye fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında yüksek lisans veya doktora yapan öğrenciler tam metin bildirileri ile katılabilirler.

Kongreye katılmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin, 15 Ağustos 2024 tarihine kadar kongrenin yazım kurallarına uygun olarak hazırladıkları tam metin bildirilerini https://izu.edu.tr/izu-iyv-kong web sitesi üzerinden sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Sitede yazım kuralları ve şablon yer almaktadır. Kongre, fen, sağlık ve sosyal bilimlerinin tüm alanlarına açık olup, gönderilen tam metin bildirilerin sunuma uygunluğu hakemlik sürecinden geçtikten sonra kararlaştırılacaktır.

* Kongre, Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde gerçekleştirilecektir. Katılımcılar hangi dilde sunum yapacaklarsa bildirilerini o dilde gönderebilirler. Bildirilerin çevirilerinin gönderilmesi gerekli değildir.

* Kongreye gönderilen yazılar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve halihazırda yayımlanmak üzere sunulmamış olmalıdır.

* Kongrede tek ya da ortak yazarlı olarak en fazla 2 (iki) bildiri ile katılım yapılabilecektir ve yazarlar sadece yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmalıdır.

* Bildirideki yazar sayısı en fazla 3 yazar ile sınırlıdır.

* Kongre başvuru sistemine yüklenen tam metinler hakemlere gönderilir. Hakemlerden gelen raporlar doğrultusunda çalışmalar kabul edilebilir veya reddedilebilir.

* Kongreye sunulan tam metin bildiriler (ISBN numaralı) bildiri kitabı olarak kongre web sayfasından yayınlanacaktır. Bildiri sayfa sayısı en az 6 sayfa (2250 kelime), en fazla 21 sayfa (8000 kelime) olmalıdır.

* Kabul almış bildirilerin sunumları, 15-20 dakikalık süre içinde yüz yüze yapılacaktır. Kabul edildiği halde yapılmayan sunumlar için katılım belgesi verilmeyecek ve bildiriler tam metin olarak basılmayacaktır.

* Kongreye katılım için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Sıra

Program

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

1

Tam Metinlerinin Gönderilmesi

3 Temmuz 2024

15 Ağustos 2024

2

Kabul Edilen Başvuruların Bildirimi

 

23 Ağustos 2024

3

Kongre Programının İlanı

 

26 Ağustos 2024

4

Kongre Tarihi

25 Eylül 2024

26 Eylül 2024

5

Revize Edilen Tam Metinlerin Baskı için Gönderimi

 

7 Ekim 2024