izulogo

Engelli Öğrenci Birimi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Engelli Öğrenci Birimi öncülüğünde eğitimde fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkarak tüm öğrencilerine fiziksel ve psikolojik olarak en iyi şartları sağlamayı hedeflemektedir.

Bu amaçla öncelikle İZÜ’de eğitim görmeye hak kazanan engelli öğrencilerimiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından tespit edilmektedir. Belirlenen öğrenciler Engelli Öğrenci Bilgi Formu’nu doldurarak istek ve şikâyetlerini üniversite yönetimine iletmektedir. İletilen talepler en hızlı şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla üniversite yönetimi tarafından değerlendirilmektedir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin tüm kampüs ve yerleşkelerinde engelli öğrencilere kolaylık sağlayan hizmet ve fiziksel imkânlar ihtiyaçlar doğrultusunda yenilenmektedir.

İZÜ, engelli öğrencilerine fiziksel koşulların uygun hale getirilmesinde destek olduğu gibi psikolojik olarak da destek sağlamaktadır. Üniversite psikologları engelli öğrencilere yönelik çok sayıda çalışma gerçekleştirmektedir. Üniversite psikologları yaptıkları çalışmaları raporlayarak Engelli Öğrenci Birimi’ne aktarılmaktadır.


İletişim: engelliogrencibirimi@izu.edu.tr

Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü için tıklayın.