NEDEN DÜZENLENİR!

İZÜ Dostluk Futbol Ligi, spora ve sağlıklı yaşama teşvik eden bir organizasyon olduğunundur. Üniversitemizde çalışan personellerimizin aidiyet hissini arttırmak ve motivasyonları yükseltmeyi amaçlar.

Lig usulü gerçekleştirilen turnuva, her hafta belirli saatler aralığında oynanarak personellerin sosyal ilişkilerini de geliştirir.  Dostluk ligi personeller arasında gerçekleşir. Yaklaşık 100 personelimizle yapılan organizasyon kıyasıya mücadele içeresinde geçer

EKİP ÇALIŞMASINA FAYDASI NEDİR!

Organizasyon her hafta düzenli saatlerde gerçekleştirildiği için, katılan tüm birimlerin birbiri ile tanışıklığı olmasını ve birbirleriyle olan sosyal etkileşimlerini arttırmalarını sağlar.

Personelimizin yüksek motivasyonla enejisini attığı bir organizasyondur. Dahada önemlisi sitresten uzaklaştığı organiznasyon olması nedeni ile iş verimine katkı sağlamaktatır. Geçtiğimiz yıl birbirini tanımyan birimlerin tanımasına tanımayan personellerin kaynaşmasını sağlamakmıştı. Bu senede dostluk ligi başlamak üzere. Dostluk ligi her zaman kardeşliği vurgulamaktadır. Dostluk ligi ile birlikte bu sene sosyal sorumluluk projelerine imza atılıcağı belirtildi.

SAĞLIKLI YAŞAMA KATKISI NEDİR

Dostluk Ligi, 12 hafta boyunca her hafta düzenlenir ve personellerin düzenli spor yapmasını sağlayarak vücutlarının zinde kalmasına yardımcı olur.
Dostluk Ligindeki sosyal ortamla ve sporla barışan personellerimizin, sonrasında bu düzenli spor alışkanlığına devam ettikleri görülmektedir.

DOSTLUK LİGİ TANITIM FAALİYETLERİ

Organizasyona oldukça ciddi bir emek verilmekte ve gerçekleştirilen müsabakaların tanıtımları instagram üzerinden yapılmaktadır. Gol krallığı, haftanın sporcusu, haftanın takımı, asist krallığı gibi rekabetler sporcular tarafından online olarak takip edilebilmektedir.

Organizasyona aidiyeti arttırmak amacıyla tanıtım faaliyetlerimizde röportajlar ve basın açıklamaları da yer almaktadır. Sporcular maç sonrası koridorda veya basın odasında maç ile ilgili diledikleri gibi açıklamalarda bulunabilir ve bunları sosyal medyadan takip edebilirler.

IMG_9984 IMG_8523 IMG_8275 IMG_8220 IMG_6890 IMG_6772 IMG_4350 IMG_4341 IMG_4073 IMG_3891 IMG_3837 IMG_0949 IMG_1669 IMG_1659 IMG_0010