izulogo

Hizmet ve Olanaklar

Konukevlerimizde öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri her konuda yardımcı olabilmek amacı ile (istisnai durumlar dışında) 7/24 idari personel bulunmaktadır.

Konukevlerimizde konaklayan öğrencilerimize birer yatak, yastık, pike, yorgan, baza, çalışma masası, çalışma sandalyesi ve elbise dolabı verilmektedir.

Konukevi apartlarımızda ortak kullanım için bir buzdolabı, ayakkabılık, oturma takımı, çalışma masası, sandalyeler ve kettle bulunmaktadır.

İZU Konukevlerinde bina güvenliği, tüm kampüs güvenliğinden sorumlu profesyonel güvenlik firması tarafından 7/24 esasına göre sağlanmaktadır. Herhangi bir acil durumda erkek yurdu güvenliğine 4449798 / 9922'den, kız yurdu güvenliğine ise 4449798 / 9921'den ulaşılabilir.

Konukevi binalarımızda bulunan ortak kullanım alanlarının temizliği, profesyonel temizlik firması tarafından her gün sağlanmaktadır.

İZU konukevlerinde 7/24 kesintisiz sıcak su bulunmakta ve ısınma ihtiyacı kalorifer sistemiyle sağlanmaktadır.

Konukevi binalarında, çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve ütü masaları barındıran merkezi çamaşırhane bulunmaktadır.

Konukevi binalarımızda kat dinlenme salonları ve çalışma salonları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimize hizmet veren cep sineması formatında dizayn edilmiş konferans salonu mevcuttur.

Konukevi binalarımızda fitness salonları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin sportif faaliyetleri için kampüste fitness salonları, basketbol ve voleybol sahaları, halı sahalar ve futbol sahası yer almaktadır. Yurtlarımıza sadece yürüme mesafesinde olan tüm bu imkanlardan öğrencilerimiz yararlanabilmektedir.

Mimarlık ve Mühendislik bölümlerinde okuyan öğrencilerimizin faydalanabileceği kesim ve çizim için gerekli sarf malzeme ve masaların bulunduğu odalarda öğrencilere daha kaliteli hizmet verilmektedir.

Öğrencilerimizin sosyal etkinliklerini planlayabilecekleri ve cep sinemasında formatında işleyen salonumuz öğrencilerimizin ortak kullanımına açıktır.

Konukevi binalarımızda kablosuz internet erişimi imkanı bulunmaktadır.

Öğrenci odalarında su ısıtıcısı (kettle), elektrikli soba, radyatör, ocak, fırın, klima, halojen aydınlatma gibi elektrikli cihazların kullanılmasına güvenlik nedenleri ile izin verilmemektedir.

Konukevi binalarında öğrencilerimizin kullanımına dönük içme suyu sebili bulunmaktadır.

Yangın tehlikesine karşı elektronik alarm sistemleri ile donatılmış konukevi binalarının tüm ortak alanlarında ve öğrenci odalarında yangın detektörleri ve spring sistemi bulunmaktadır. Ayrıca binalarda yangın söndürme tüpleri ve yangın dolapları ile birlikte yangın kaçış yönlendirmeleri mevcuttur.

Öğrenciler, kendilerine gelen mektup ve kargo benzeri malzemelerin tümünün teslim alınmasından sorumludur. Kampüs içerisinde üniversitemize gelen kargoları teslim alan kargo birimimiz mevcuttur.

Konukevi binalarımız içerisinde (öğrenci odaları ve diğer tüm alanlarda) kanun gereğince, sigara ve diğer tütün mamüllerinin kullanımına izin verilmemektedir.

Konukevi binalarımızda, öğrencilerimizin koli, bavul veya fazla eşyalarını bırakabilecekleri valizhane bulunmaktadır.