İZÜ, Uluslararası Öğrencilik Zirvesinde!


Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrencilik Zirvesi (ISTSUM), İstanbul'da başladı.

Fatih Neslişah Sultan Kültür Merkezinde "İklim ve Çevre" temasıyla gerçekleştirilen zirveye, farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile akademisyenler katıldı. Eğitim ve bilinçlenmenin çevre ve iklim konusunun önemli yapı taşları olduğunu vurgulayan konuşmacılar, insanların yaşam hakkının da ele alınması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, Türkiye'nin uluslararası öğrenci konusundaki başarısı ve çevreyle ilgili projelerin önemi üzerine de konuşmalar yapıldı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ise ISTSUM'da yerini aldı. İZÜ standına ilgi yoğundu.  Standa ziyarette bulunan Eski Büyükelçi Prof. Dr. Ahmet Kavas da İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin uluslararası faaliyetleri konusunda bilgi aldı. 

Kavas, uluslararası öğrenci olmanın çok büyük özveri ve fedakarlık istediğini, dünyadaki üniversitelerde okuyan 230 milyon öğrenciden 8 milyon kadarının uluslararası öğrenci olduğunu söyledi.

uluslararası_ogrenci_fuarı