İZÜ, Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencilerini Ağırladı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerine ev sahipliği yaptı. İZÜ Özel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen etkinlik, 'Öğretmenlik Uygulaması' dersi çerçevesinde gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında, Küçükçekmece Özel Eğitim Meslek Okulunun 'Büro Yönetimi' bölümünde eğitim alan 10 öğrenci ve onlara eşlik eden 4 öğretmen, üniversite ortamını yakından tanıma fırsatı buldu. Ziyaret, Araştırma Görevlisi Betül Kat ve Araştırma Görevlisi Ferdane Karayel tarafından organize edildi.

Üniversite kampüsünde yapılan ziyarette, öğrenciler öncelikle insan kaynakları, kütüphane ve eğitim fakültesi sekreterliği birimlerini gezerek, büro yönetimiyle ilgili bilgilendirildi. İnsan Kaynakları Biriminden Elvan Albayrak ve İpek Şahin, misafirlere personel planlaması, özlük hakları ve dosyalama gibi konularda detaylı bilgiler verdi.

Ardından öğrenciler, Kütüphane Daire Başkanı Kasım Çelik rehberliğinde kütüphaneyi gezdiler ve katalog hazırlama süreçleri hakkında bilgi aldılar. Son olarak ise Eğitim Fakültesi Sekreterliği'ne geçen özel katılımcılar, Fakülte Sekreteri Gülseren Kapıcıoğlu'ndan fakülte işleyişiyle ilgili bilgi edindiler.

Etkinliğin sonunda, Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Nüket Afat ve Dr. Adnan Arı'nın katılımıyla bir kapanış toplantısı düzenlendi ve öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi. Etkinlik, misafirlerin Arş. Gör. Betül Kat ve Arş. Gör. Ferdane Karayel tarafından uğurlanmasıyla sona erdi.Resim8 Resim2 Resim3 Resim4 Resim5 Resim6 Resim7