Mühendislik Teknoloji Günleri İZÜ'de Gerçekleşti


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, IEEE İZÜ Öğrenci Kulübü'nün organize ettiği Mühendislik Teknoloji Günleri (MTG) yoğun katılımla gerçekleşti.

Programda konuşan İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, teknolojinin üniversiteler ve iş hayatı alanındaki önemine vurgu yaptı. Acar konuşmalarını şöyle sürdürdü: "MTG'nin gelenekselleştiğini söyleyebiliriz. Bu geleneği başlatan hoca ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Mühendislik alanında her şey hızla değişiyor. İletişim ve bilişim sektöründeki değişmeler hem bireysel hem de iş dünyasında önemli bir alanı kapsıyor. Teknoloji daha merkeziyetçi bir yönetim imkanı sunar. Diğer yandan üniversite ve iş hayatı ortaklığı son derece önemlidir."

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Küçük ise MTG'nin uzun yıllar devam edeceğini aktarırken, "MTG'nin bu yıl yedincisini organize diyoruz. Daha uzun ve kaliteli yıllar var önümüzde. Değerli iş adamlarımızın katkı ve sponsorluklarıyla olacak bu süreç." ifadelerini kullandı. 

Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Karataş'ın açıklamaları da gençler için yol haritası niteliğinde oldu. Karataş, "Geçmişe baktığımızda Savunma Sanayi olarak çok yol aldık. Gideceğimiz daha çok yol var." dedi. Geçtiğimiz yılın rakamlarına dikkat çeken Karataş, 2023 yılında havacılık ihracatı konusunda rekor kırıldığını aktardı. 

MTG'nin gelecek için bir fırsat organizasyonu olduğunu belirten Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Karataş, "Biz teknolojiye hayranlık duyuyoruz. Ben ise teknolojinin mucidi insana hayranlık duyuyorum." diyerek cümlelerini noktaladı. 

Programda sürpriz etkinliklerle katılımcılar hem eğlendi hem de bilgi edindi. Mühendislik öğrencileri ise projelerini, hazırlanan sanatlarda, katılımcılara sunma imkanı buldu. mtg_izu_6 mtg_izu_1 mtg_izu_2 mtg_izu_3 mtg_izu_4 mtg_izu_7 mtg_izu_8 mtg_izu_10 mtg_izu_11 mtg_izu_12 mtg_izu_9