İZÜ, Taylandlı Heyeti Ağırladı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Tayland’dan gelen heyeti ağırladı. 

Heyetin ev sahipliğini İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Küçük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Güney, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan İçener ve İZÜ Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İsmail Adak yaptı. 

Samimi bir görüşmenin gerçekleştiği toplantıda, iki ülkenin eğitim sisteminden manevi değerlerine, kültüründen sosyolojik yapısına kadar birçok konu konuşuldu. 

Tayland Türkiye Büyükelçisi H.E. MR. Apırat Sugondhabhırom, Tayland Krallığı Şeyhülislamı MR. Arun Bunchom ve Tayland Merkezi İslam Konseyi Genel Sekreteri Pol.Maj.Gen Surın Palarae de ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Heyet aynı zamanda hem kültürler hem de eğitim alanında ortak çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu. 

Diğer yandan Tayland'dan misafir edilen öğrenciler de İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde zaman geçirdi. 

Görüşmeler, hediyeleşme ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu. tayland_heyet_izü_11 tayland_heyet_izü_1 tayland_heyet_izü_2 tayland_heyet_izü_4 tayland_heyet_izü_5 tayland_heyet_izü_6 tayland_heyet_izü_7 tayland_heyet_izü_8 tayland_heyet_izü_9 tayland_heyet_izü_10 tayland_heyet_izü_12