Kenya'da İZÜ'ye Büyük İlgi


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Maarif Ajans tarafından organize edilen, Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı'nda yerini aldı.

Türkiye Maarif Vakfı (TMV) bünyesindeki Maarif Eğitim Ajansı tarafından, Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı Kenya'nın başkenti Nairobi'de düzenlendi. Fuarda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesini temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Küçük katılım sağladı.

İZÜ standına yoğun ilgi gösteren Kenyalı öğrencilerle de yakından ilgilenen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Küçük, İZÜ’nün bölüm ve programlar, eğitim-öğretim çalışmaları, kayıt süreçleri, kampüs hayatı ve olanakları hakkında bilgiler verdi. İZÜ tanıtım standını ziyaret eden öğrenciler ve konuklar ayrıca Türk eğitim sistemi ve potansiyel eğitim fırsatları hakkında da bilgilendirildi.

Fuar kapsamında, Türkiye Nairobi Büyükelçisi Subutay Yüksel'e de İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adına plaket takdim edildi.kenya_izu_egitim_fuari_24_1 kenya_izu_egitim_fuari_24_3 kenya_izu_egitim_fuari_24_4 kenya_izu_egitim_fuari_24_5