Sağlık Bilimleri Fakültesi Akran Yönderliği Ekip ve Liderlik Programı Tanışma Etkinliği Gerçekleştirildi


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümüne yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin uyum süreçlerini kolaylaştırmak, devam eden öğrencilerimizle başta iletişim olmak üzere önyargı, farklılıklara saygı, empatik yaklaşım, güveni tesis etme, etkin dinleme, eleştirel düşünme, birlikte karar verme, iletişim yönetimi, ekip çalışması ve liderlik gibi 21. yüzyıl becerilerini “Akran Yönderleri” ile birlikte/birbirinden öğrenmeleri amacıyla Akran Yönderliği Ekip ve Liderlik Programı Tanışma Etkinliği gerçekleştirildi.

 

Öğrencilerin bölümüne, mesleğine aynı zamanda çağın gereklerine uygun olarak hayata uyumunu kolaylaştırmak adına farklı sınıflardaki öğrencileri bir araya getirerek, çeşitli bilimsel, sosyal, kültürel etkinlikler ile iletişimini sağlamakta ve öğrencilerin hem üniversite hayatları boyunca daha başarılı ve verimli olmaları için onlara destek olmayı, hem de iş ve özel hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri becerilerini kazandırmayı amaçlayan Akran Yönderliği Ekip ve Liderlik Programına öğrencilerin ilgisi yoğundu.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Nefise Bahçecik’in açılışında yer aldığı, öğrencilerin “kendini tanıma, ifade etme, eleştirel düşünme, hedef belirleme, sorun çözme ve karar verme, zaman yönetimi, iletişim, liderlik” gibi özelliklerini geliştirmeye yönelik fırsatlar sunan Akran Yönderliği Ekip ve Liderlik Programı’na yüksek katılım oldu. Program ile tüm yeni öğrenciler 15 Ekip, 15 Yönder ve 74 Akran Öğrenci ile yolculuklarına başladılar.1 2 3 4 5 6 7 8