Hacı İsmail Kurt Merkezi Derslikler Binası Açılış Töreni Gerçekleşti!


Hacı İsmail Kurt Merkezi Derslikler Binası Açılış Töreni Gerçekleşti

 

Modern mimarisi ve İZÜ’nün doğa harikası kampüsünün mimari dokusu ile uyumlu Hacı İsmail Kurt Merkezi Derslikler Binası’nın açılış kurdelesi kesildi.

Farklı bölümlerden binlerce öğrencinin nitelikli eğitim görmesine imkan sağlayacak Hacı İsmail Kurt Merkezi Derslikler Binası açılış törenine İlim Yayma Vakfı, HİKEV Vakfı ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi yöneticilerinin yanı sıra İZÜ’lü akademisyenler, yöneticiler ve öğrenciler de katıldı.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın açılış ve teşekkür konuşmaları ile başlayan törende sırası ile Mütevelli Heyeti Başkanımız Özkan Göksal, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, Hacı İsmail Kurt Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Çakırca ve Kurt ailesini temsilen Mustafa Kemal Kurt katıldı.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin Vakıf anlayışı ile hareket eden ve ilim-irfan yolunda değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeyi amaç edilen bir üniversite olduğunu belirtti ve Hacı İsmail Kurt’un tüm ömrü boyunca şiar edindiği hayır ve hasenat yolundaki çalışmaları kapsamında İZÜ Merkezi Derslikler Binası’nın inşasına katkı sağlayan Hacı İsmail Kurt Vakfı’na (HİKEV) ve Kurt Ailesine teşekkür etti.

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanımız Özkan Göksal yaptığı konuşmada “Mimarisi, kapsamlı derslikleri ve modern tasarımıyla dikkat çeken Merkezi Derslikler Binası’nın hayata geçmesi sürecinde katkı sağlayan HİKEV Vakfına teşekkür ederiz. Hacı İsmail Kurt’un ismini bu özel proje ile hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

HİKEV olarak üniversite kurma hayali ile çıktıkları bu kutlu yolda hayır ve hasenat yapmanın önemini vurgulayan HİKEV Başkanı Mehmet Çakırca, Sabahattin Zaim Üniversitesine armağan edilen Merkezi Derslikler Binası’nın eğitim dünyası için hayırlı olması temennilerinde bulundu.

 

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin büyük kampüsü, binlerce öğrenciye hizmet veren derslikleri, nitelikli akademisyenleri ve laboratuvarlarının yanı sıra İstanbul’un en büyük kütüphanelerinden birine sahip, ilgi gören bir üniversite olduğunu vurguladı. Ferah iç mekanları, yükseköğrenime uygun dizaynı ile dikkat çeken Hacı İsmail Kurt Merkezi Derslikler Binası’nın hayata geçmesi için HİKEV Vakfı’nın yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

 

Törende Necmeddin Bilal Erdoğan tarafından HİKEV Başkanı Mehmet Çakırca’ya teşekkür plaketi verildi. Özkan Göksal da Merhum Hacı İsmail Kurt’un oğlu Mustafa Kemal Kurt’a teşekkür plaketini takdim etti.

Protokol konuşmaları ve plaket takdimlerinin ardından İZÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın duaları ile açılış kurdelesi kesildi ve program Hacı İsmail Kurt Merkezi Derslikler Binası’nın gezilmesi ile sona erdi.10 9 8 7 6 5 4 2 1