Endonezyalı Üniversiteler ile Protokol İmzalandı.


Uluslararası İşbirliği ve Kültürel Bağların Güçlenmesi İçin Önemli Adım:Endonezyalı Üniversiteler İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde…

Muhammadiyah Kudus Üniversitesi, Almarisah Madani Üniversitesi ve Hasanuddin Üniversitesi’nden gelen heyet İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesine “İş birliği Ziyareti” gerçekleştirdi.

Rektörlük Binası Senato Salonu'nda düzenlenen bu özel toplantı, 13 Eylül 2023 Çarşamba günü gerçekleşti; Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail KÜÇÜK ile heyet arasında verimli bir görüşmeye sahne oldu.

Toplantıda, üniversiteler arasında kurulabilecek akademik ve araştırma alanlarında iş birliği olanakları ele alındı. Heyete Türkiye ve Üniversitemiz hakkında detaylı bilgiler veren Rektör ACAR, "Üniversitelerimiz arasında gelişen bu iş birliği, hem akademik dünyamıza hem de kültürel bağlarımıza katkı sağlayacak önemli bir adımdır. Öğrenci değişimleri, ortak projeler ve araştırmalar gibi birçok alanda iş birliği potansiyeli taşıyoruz. Endonezyalı öğrencilerin sayısının artarak devam etmesini ve ülkelerimiz arasındaki dostluğun daha da güçlenmesini umuyoruz" dedi.

Üniversiteler arasında gelecekteki akademik çalışmalar ve öğrenci değişim programları gibi potansiyel iş birliği alanlarını kapsayan bir protokol imzalandı.

Toplantının sonunda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail KÜÇÜK, konuklara hediyeler takdim ederken, konuklar da Endonezya'dan getirdikleri özel hediyeleri Rektör Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR'a armağan ettiler.7 6 5 4 3 2 2 (2) 1