YÖKAK'tan Üniversitemize Kurumsal Akreditasyon


Üniversitemiz, Kurumsal Akreditasyon programı kapsamında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından, akredite edildi.  

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında, Kurumsal Akreditasyon almaya hak kazanana 30 üniversite arasında yer aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Cevat ACAR, Kurumsal akreditasyon sürecinde emeği geçen tüm mensup ve paydaşlarımıza teşekkür etti.

Kurumsal Dış Değerlendirme Programı kapsamında, 2022 yılında, YÖKAK değerlendirme takımı Üniversitemize ön ziyaret (çevrimiçi) ve saha ziyareti gerçekleşmiş, Üniversitemizin; yönetim sistemi, eğitim- öğretim, araştırma- geliştirme ve toplumsal katkı süreçlerinin kalite düzeylerine ilişkin durumu değerlendirmişti. Üniversitemiz 2016 yılında Kurumsal Dış Değerlendirme Programını ve 2021 yılında da İzleme Programını başarıyla geçmiş ve Kurumsal Akreditasyon Programına gönüllü olarak katılmıştı. 

 

https://yokak.gov.tr/yokak-tan-30-universiteye-kurumsal-akreditasyon-457