Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 2022 Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı İSEFAM Abdullah Tivnikli Salonunda gerçekleştirildi. Programa İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Küçük, Prof. Dr. İbrahim Güney, Prof. Dr. Nasuh Uslu, Genel Sekreter Yasin Uğraş ile birlikte tüm akademisyenler katıldı.

Programda konuşan İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar üniversitenin gelişimine tüm paydaşların katkısı olduğunu belirterek  “Mart itibariyle görevi Prof. Dr. Mehmet Bulut hocamızdan devraldım. Önceki rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut ve ilk rektörümüz Adem Esen’e, önceki ve şimdiki mütevelli heyet üyelerimize, adını bildiğimiz veya bilmediğimiz bağışçılarımıza, üniversitemizin kurulmasına ve gelişmesine fayda sağlayan tüm hocalarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılan tüm İZÜ mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Son zamanların sık kullanılan kavramlarından birinin “kurumsallaşmak” olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, “ Kurumsallaşmak, gelenek oluşturmak kavramını da beraberinde getiriyor. Bu kurumlarda sürekliliği sağlamanın önemli bir göstergesi ve gereği. Kurumsallaşma dediğimiz konuda da geleneklere ve kurallara sahip olmak ve bunlara elden geldiğince uyarak hareket etmek gerekiyor. Dolayısıyla üniversitemizin kurumsal gelişimi için de bu kavramlar son derece önemli. Bundan sonraki çalışmalarımızı aynı gelenek ve kurallar çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İZÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar konuşmasının devamında geride kalan akademik yılla alakalı bilgiler vererek, önümüzdeki yılki hedeflerle ilgili açıklamalar yaptı. Toplantının son bölümünde akademisyenler soru ve görüşlerini paylaştı.DSC_8479 DSC_8510 DSC_8459 DSC_8516 DSC_8443