1. İZÜ Tarih Bölümü Öğrenci Çalıştayı Gerçekleşti


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin ev sahipliğinde; Halil İnalcık Tarih ve Toplum Bilimleri, Genç Tarihçiler Kulübü, İZÜ Tarih Kulübü ve İZÜ Kültür, Tarih ve Medeniyet kulübünün katkılarıyla “ 1. İZÜ Tarih Bölümü Öğrenci Çalıştayı “ gerçekleştirildi.

1. İZÜ Tarih Bölümü Öğrenci Çalıştayı ile kültürümüz, inançlarımız ve değerlerimiz ışığında; eleştiren, sorgulayan, sorunlarını tespit edebilen, yenilikçi çözümler üretebilen, geleceği adına karar alabilen, milletine ve ülkesine katma değer üretebilen üniversite gençliğini aktif ve başarılı kılmak hedeflendi.

22-23 Aralık tarihlerinde; İSEFAM Abdullah Tivnikli Salonunda gerçekleşen Çalıştay, toplam 5 oturum sürdü.

Açılışını Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut’un yaptığı programı, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Köktaş ve bölümden akademisyenler iki gün boyunca takip etti.

Tarih Bölümü öğrencilerimizin de ilgiyle takip ettiği çalıştayda Yeni Nesil Tarihçilik, Değişen Şartlar, Fırsatların Değerlendirilmesi, Tarih Bölümleri Ders Müfredatlarının İncelenmesi, Problemler ve Öneriler, Tarihçi Adayının Öz Eleştirisi ve Doğru Belge ve Kaynakların Kullanımı, Taraması, Ulaşılması konuları ele alındı.