Erasmus+ İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı


2020-2021 Yaz Erasmus Staj Hareketliliği Başvuruları için 29 Nisan 2021 tarihinde İngilizce Yeterlilik sınavı düzenlenecektir.

Erasmus İngilizce Yeterlilik Sınavının yapılacağı web sitesine aşağıda paylaşılan bağlantıdan erişebilirsiniz. Sınav, 29 Nisan 2021 Türkiye Saati ile saat 14:30’da erişime açılacaktır. 29 Nisan 2021 günü saat 14:00'da MS Teams üzerinden öğrencilerin kameraları açık şekilde kimlikleri ile yoklama alınacaktır. Yoklamaya katılmak için öğrencilerin  ea6fryg Teams kodu ile ekibe dahil olmaları gerekmektedir.

Erasmus İngilizce Yeterlilik Sınavına girmek isteyen adaylar en geç 28 Nisan 2021 saat 15:00’a kadar applyerasmus.izu.edu.tr üzerinden başvurusunu tamamlamalıdır. Başvurusunu belirtilen süreye kadar tamamlamayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Sınava cep telefonu yerine dizüstü veya masaüstü bilgisayar ile katılmanız önemle tavsiye edilir.

Sınava belirtilen sürede sorunsuz bir şekilde erişmek için, paylaşılan bağlantıya (https://lslms.izu.edu.tr) İZU web mailiniz ile (kullanıcı adı: izu-webmail şifre: mevcut izu-webmail şifreniz) sınav saatinden 24 saat veya daha önce giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmamanız durumunda Sınav sisteminde adınız gözükmeyecektir.

29 Nisan 2021 tarihinden önce basitleştirilmiş bir İngilizce Deneme Sınavı çözmek isterseniz aşağıda belirtilen adımları uygulayın:

  1. Paylaşılan web sitesini ziyaret edin https://lslms.izu.edu.tr
  2. İZU web mailiniz ile (kullanıcı adı: izu-webmail şifre: mevcut izu-webmail şifreniz) giriş yapın.
  3. Kendinizi Deneme Sınavı için Kayıt edin gerekli kod: ABCD1234*
  4. Deneme Sınavının Çözerken veya Çözdükten sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda "Mehmet ULUS" mehmet.ulus@izu.edu. veya "İlker TEK" ilker.tek@izu.edu.tr hocalarımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

29 NİSAN 2021 DE TÜRKİYE SAATİ İLE 14:30 YAPILACAK OLAN ERASMUS İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVINA ERİŞMEK İÇİN AŞAĞIDA PAYLAŞILMIŞ OLAN BAĞLANTIYI KULLANINIZ.

ERASMUS İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI 29.04.2021

Sınav Aşağıda bulunan aşamalardan oluşmaktadır:

Listening Comprehension 15 Multiple Choice Questions (20 Puan)

Vocabulary & Grammar 15 Multiple Choice Questions ( (20 Puan)

Reading Comprehension 15 Multiple Choice Questions ( (20 Puan)

WRITING (40 Puan)

SINAV SÜRESİ:85 Dakika

İngilizce Hazırlık Birimi Koordinatörlüğü