Liseliler Bizi İyi Bilir


İZÜ Yıl Boyu Aday Öğrenciler ile Bir Aradaydı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi yıl boyunca üniversite adayı öğrenciler ile çeşitli organizasyonlarda bir araya geldi. İstanbul ve çevre liselerde eğitim gören aday öğrencileri kampüsünde ağırlayan İZÜ, diğer illerdeki öğrenciler ile farklı organizasyonlarda buluştu.

İZÜ Kampüsü 20 bin Aday Öğrenciyi Ağırladı

İZÜ, 2017/2018 eğitim-öğretim yılında tarih ve doğanın buluştuğu kampüsünde 175 liseden 20 binin üzerinde aday öğrenciyi misafir etti. Kampüsü ziyaret eden öğrenciler katıldıkları seminerlerde hem üniversite yaşamı hakkında hem de merak ettikleri bölümler hakkında uzmanlardan bilgiler aldı. Seminerler sonrası düzenlenen kampüs turlarında da üniversitedeki sosyal yaşamı yakından gözlemleme şansını yakaladılar. Deneme sınavlarına katılan aday öğrenciler, üniversite amfilerinde gözlemciler eşliğinde sınav tecrübesini yaşadı.

25 Farklı İlde Organizasyon

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, kampüsünü ziyaret edemeyen aday öğrencileri de ihmal etmedi. 25 farklı ilde 50’nin üzerinde tercih ve tanıtım fuarlarına katılan İZÜ, bu fuarlarda 50 binin üzerinde aday öğrenci ile buluştu. Organizasyonlara katılan öğrencilere İstanbul’da yaşam ve tercih süreçleri anlatıldı.

“Liseme Ziyaret Üniversiteme Davet”

Lisans eğitimine devam eden İZÜ’lü öğrenciler de “Liseme Ziyaret Üniversiteme Davet” başlığında düzenlenen etkinlikte aday öğrenciler ile buluştu. Etkinliğe katılan her İZÜ’lü, mezun olduğu liseyi ziyaret etti. Ziyaret edilen liselerde hem İZÜ hem de üniversite yaşamı hakkında bilgiler verildi. Liseli öğrenciler kendi sıralarından mezun olmuş büyüklerinden aldıkları tavsiyelere büyük ilgi gösterdi.

Dekanlardan Liselere Ziyaret

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi dekanları yıl içerisinde farklı illerde bulunan liseleri ziyaret etti. Prof. Dr. İbrahim Güran Yumuşak Çanakkale, Prof. Dr. Kadir Canatan Balıkesir, Prof. Dr. Mustafa Ateş Bursa, Prof. Dr. Turan Koç Kayseri ve Prof. Dr. Mehmet Emin Köktaş Samsun’da yaptıkları programlarda aday öğrenciler ile bir araya geldi. Programlar kapsamında yapılan seminerler yoğun ilgi görürken, aday öğrenciler dekanlara bölümler ve meslekler hakkında çok sayıda soru yöneltti.

İstanbul’un En Büyük Kütüphanesinde Sınava Hazırlanma Fırsatı

Halkalı Merkez Kampüsü’nde inşası bu yıl tamamlanan İZÜ Merkez Kütüphanesi YKS adaylarının kullanımına açıldı. Zorlu YKS sürecinde hazırlıklarını yapan yaklaşık 1000 öğrenci İZÜ Kütüphanesi’ndeki yerini aldı. Sınava hazırlanan liseli öğrenciler İstanbul’un en büyük kütüphanesinde, ideal ders çalışma ortamında sorularını çözme şansını yakaladı.