SEVİYE TESPİT SINAVI (STS) KUR SONU SINAVI (KSS) TÜRKÇE SERTİFİKA SINAVI (TSS)
Açıklama Yeterlik sınavımız dört temel dil beceresini ölçmeye yöneliktir. Sınav sonucunda alınan puana göre seviye belirlenir ve seviyeye uygun sertifika İZÜTEM tarafından hazırlanıp kişiye teslim edilir.
-Öğrencilerin yanlarında pasaportlarını getirmeleri zorunludur.
-Sınava girecek olan öğrencilerin sınav saatinden en geç bir saat öncesine kadar İZÜTEM ofisine sınav başvurusu yapmaları gerekmektedir.
Her kurun sonunda dört beceriden oluşan bir kur bitirme sınavı yapılır. Başarılı olan kursiyer bir üst kura geçme hakkına sahip olur. Her bir kur için dört becerinin en düşük notunu alamayan yani başarısız olan kursiyer, bir üst kura geçmek için önce telafi sınavına tekrar girer yine başarısız olması durumunda aynı kuru, yeniden ücret ödeyerek tekrar etmek durumundadır. Sertifika sınavları öğrencilerden gelen talep doğrultusunda düzenlenmekte olup en az 4 öğrenci şartı bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak her zaman sınav hizmeti verilmektedir.
Ücret Aday öğrenciden ücret talep edilmez. Kursa kayıtlı ve devamsızlıktan kalmayan öğrencilerimizden KSS için ekstra ücret talep edilmez. Türkçe Sertifika Sınavı (TSS) 300 TL’dir. Telafi sınavı ücreti ise 150 TL’dir.
Banka Hesap Numarası Vakıfbank Halkalı Meydan Şubesi
IBAN: TR94 0001 5001 5800 7302 7280 28Kur Sonu Sınavı Başarı Şartı 
BECERİ EN YÜKSEK NOT EN DÜŞÜK NOT
DİNLEME 25 15
OKUMA 25 15
YAZILI ANLATIM 25 15
SÖZLÜ ANLATIM 25 15
TOPLAM 100 60


Yeterlilik Sınavı
BECERİ EN YÜKSEK NOT
DİNLEME 25
OKUMA 25
YAZILI ANLATIM 25
SÖZLÜ ANLATIM 25
TOPLAM 100