Kurlar Hakkında

İZÜTEM bünyesinde güz ve bahar yarıyılında A1 kurundan C1 kuruna kadar açılan kurlar üzerinden belirtilen tarihler arasındaki verilere göre hesaplama yapılmıştır. Kurlar 7 hafta ve 140 saattir. Sekizinci hafta final sınavı yapılmaktadır. Seviye tespit sınavları kur başlangıcı öncesi Perşembe günleri yapılacaktır. Kur ücretimiz 1.000 TL*’dir. 
* Kurs ücretlerine kitap seti dâhil değildir.


Kur Düzeyleri

Yabancılar için Türkçe kurslarımız A1, A2, B1, B2, C1 ve C1 Akademik seviyelerinde verilmektedir. Derslerimiz Halkalı ve Altunizade Kampüslerimizde genellikle hafta içi her gün 09.00-13.00 / 13.30-17.00 / 17.30 - 21.00 arasında* bir günde 4, toplamda haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Bir kur 7 hafta sürmektedir. Toplamda bir kurda -final sınavı hariç- 140 saat ders verilmektedir. 
Kurslarımızda İstanbul Yabancılar İçin Türkçe kitapları kullanılmaktadır.** 
Ders döneminde çeşitli yazılı ve görsel ödevler verilmektedir. Kurlarda belirlenen ortak tarihlerde film gösterimleri ve geziler yapılabilmektedir.
Her bir kurda 2 ara sınav yapılmaktadır. Derslerin bitimini müteakip 8. hafta yazılı ve sözlü sınav uygulanmaktadır. 
Tüm seviyelerde (A1, A2, B1, B2, C1) sertifika sınavı yapılmaktadır. Sertifika sınavı yazılı sınav ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.
  
* Yeterli mevcut oluştuğu takdirde gündüz saatlerinde de sınıf açabilmekteyiz.
 ** Akademik Türkçe kursunda farklı kaynaklardan ihtiyaca/hedefe dönük metinler tercih edilmektedir.