Genel Bilgiler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2019-2020 Akademik yılında Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü ile eğitim öğretime başlamıştır. Bölüm ülkemizde eğitim alanında faaliyet gösteren kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bireysel ve mesleki ahlaka ve donanıma sahip, spor biliminin interdisipliner ve multidisipliner alanlarına hakim, nitelikli beden eğitimi ve spor öğretmenlerinin yetiştirilmesini amaçlamıştır. Bölüm öğrencilerinin 4 yıllık akademik eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında ders müfredatlarına ilave olarak, üniversitemizdeki normal yabancı dil derslerinin yanında ayrıca İngilizce, Arapça, Osmanlıca ve Rusça dil kursları, yıl boyunca kendi öğretim elemanlarımız tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Üniversitemizin kişisel, mesleki ve alan eğitimi konularında ortak seçmeli dersler ile üniversite bünyesindeki tüm fakülte ve öğrenciler ile entegre olmaları, bilgi ve veri paylaşımı, zorunlu ve gönüllü staj programları, erasmus öğrenci değişim uygulamaları, ulusal ve uluslararası proje teşvikleri, kulüp ve sosyal etkinlik faaliyetleri ile maksimum tecrübe kazanmaları hedeflenmiştir.

Ayrıca İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Merkez Kampüsü’nde öğrencilerimizin istifade edebileceği; Futbol Stadyumu, Spor Salonu, Golf Sahası, Tenis Kortları, Fitness, kardio ,pilates, basketbol, voleybol, hentbol, okçuluk ve diğer sporları yapabileceği çok amaçlı spor alanları da kampüs içerisinde yer almaktadır.

Öğrencilerimizin zaman geçirebildikleri bu tesisler, birçok eğitim ve kurslara ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitemiz öğrencilerinin oluşturduğu spor takımlarımız katıldıkları yarışmalarda derece elde etme başarısı göstermektedir.