Dekan'ın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz;

Günümüz Dünyasında, Sağlık Sektöründe hızla yaşanan gelişmeler, bilim ve teknolojideki büyük atılımlar, insanların sağlık hizmetlerine olan taleplerinin artması ve bilinçlenmeleri, kalite kavramının ve arayışların gelişmesi ile birlikte sektördeki ihtiyaçların karşılanması, ancak nitelikli sağlık meslek insanı ve profesyonellerinin yetiştirilmesi ile mümkündür.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak öncelikli amacımız, insan sevgi ve saygısı altyapısında alanında yetkin, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, bilimsel düşünmeyi ve bilimsel uygulamayı prensip edinen, çağdaş gelişmeleri takip eden, kendisini sürekli geliştirmeyi benimsemiş, sağlık meslek insanı ve profesyonelleri yetiştirmektir.

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde 800 ’ü aşkın öğrencimiz eğitim-öğretim görmektedir. Halen aktif eğitim-öğretimin yürütüldüğü dört bölümümüz; Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümleridir. Fakültemiz bünyesini sağlıklı bir şekilde büyütmek ve yeni bölümler açmak üzere gayretlerimiz devam etmektedir.

Tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize iyi bir akademik sezon geçirmek ve başarılarımıza yenilerini eklemek üzere başarılar dilerim.

Prof. Dr. Nasuh USLU
Dekan