Dekan'ın Mesajı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesine hoş geldiniz!

Giderek karmaşıklaşan dünyada insanı ve toplumları anlamak daha bir önem kazanmış görünüyor. Bu fakülte, insan, toplum, kültür, görsel sanatlar ve siyasetle ilgili konulara ve sorunlara ilgi duyan gençlerin beklentilerine uygun olarak eğitim vermektedir.  Fakültede altı bölümde eğitim verilmektedir:

a) Psikoloji

b) Sosyoloji

c) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

d) Tarih

e) Türk Dili ve Edebiyatı

f) Görsel İletişim Tasarımı

Bu programlarda siz gençleri, insan, toplum, kültür, iletişim ve siyaseti farklı boyutları ve özellikleri ile anlayan, analiz edebilen, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerileri gelişmiş, toplumsal değerleri gözeten, bilimsel yaklaşımı benimsemiş bireyler olarak yetiştirip topluma kazandırmak istiyoruz. Yerli ve yabancı akademik kadromuz alanında yetkin isimlerden oluşmaktadır.

Fakültenin bölümlerinden birinde eğitim alan gençlerimize, kendilerini daha donanımlı ve yetkin hale getirmeye katkı sağlamak üzere diğer bölümlerle çift anadal (ÇAP) ya da ya yandal yapmalarını öneriyoruz.

Sizleri, “asil geçmişten aydınlık geleceğe” yürüyen ülkemizin yapı taşları arasında görmek istiyoruz. Bunun için üzerimize düşeni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum.

 
Prof. Dr. M. Emin Köktaş
Dekan