Dekan'ın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Öğretmen olmak amacıyla çıktığınız bu yolda geleceğin gençliğini yetiştirme gibi çok yüce bir göreve talip oldunuz. Bu kararınızdan ötürü sizleri gönülden tebrik ediyoruz. Böyle bir göreve talip olmanız bizlere büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluk bilinciyle İstanbul’umuzun merkezinde, tarih ve doğayla bütünleşmiş sevgi ve hoşgörü ortamında sizlerle buluşmaktan mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz.

Ülkemizin geleceği olan nesilleri, çağın gerekleri, milletimizin kültür ve değerleriyle bütünleşmiş olarak yetiştirebilmeniz için gerekli eğitim, öğretim, araştırma adına her türlü imkanı üniversitemiz ve fakültemizde bulacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Fakültemiz, takım ruhuyla çalışan, yenilikçi, girişimci, üretken; katılımcı, paylaşımcı akademik ve etkin bir yönetim anlayışını kendine rehber edinmiştir. Öğrencisini, bölümünü ve fakültesini geliştirmek için verimli çalışan, eğitim öğretim ve akademik çalışmaları ile öne çıkan nitelikli bir akademik kadroya sahiptir.

Günümüz teknolojisinin imkânlarıyla en uygun şartlarda öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe hazırlanmanıza yardımcı olmak bizim için mutluluk vesilesi olacaktır.  Bu noktada tek amacımız ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek nesilleri yetiştirmede ihtiyaç duyacağınız donanıma sahip olmanızdır.

Öğrenci merkezli eğitimi ilke edinmiş, çok farklı akademik birikimlere ve çeşitli yurt dışı tecrübelere sahip değerli akademisyenlerle bir yandan akademik gelişiminizi sürdürürken diğer yandan sosyal, kültürel ve ahlaki gelişiminize katkı sunacak etkinliklerle kendinizi hayata hazırlama imkânı bulacaksınız. Ayrıca anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde yapacağınız gözlem ve uygulamalarla uzmanlık alanınızla ilgili öğrendiklerinizi pekiştirerek en uygun şekilde mesleğe hazırlanacaksınız. Burada edineceğiniz bilgi ve tecrübelerle eğitimde yapılabilecek iyileştirmeleri tartışabilen, çözümler üretebilen, kendini özgürce ifade edebilen, öğrenme ortamlarını geliştirebilen çok yönlü bir öğretmenliğe hazır olmanın yanında sorumlu bir vatandaşlığa da hazırlanmış olacaksınız.

Öğretmenlik kariyeri ile birlikte inanç, tarih ve kültürünü içselleştirmiş, köklü ve asil bir gelenekten güçlü ve onurlu bir geleceğe yürüme bilincine sahip, evrensel değerleri bilen, öğrenmek ve öğretmekten zevk alan, sanatkâr, yenilikçi ve girişimci öğretmenler olacağınıza inancımız tamdır. Eğitim öğretim süreniz boyunca başarılar dilerim.

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. İbrahim GÜNEY

Dekan