Genel Bilgiler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2011-2012 Akademik yılında eğitim öğretime başlamıştır. Kuruluş amacı: eğitim alanında bilim üretmek; bilgiyi yaymak; toplumun eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim sorunlarını çözüp, sürekli gelişmelerini sağlamak; çağdaş öğretim tekniklerini beceriyle kullanabilen, toplumun kültürüyle bütünleşmiş idealist öğretmenler yetiştirerek eğitim sisteminin, toplumun ve ülkenin gelişmesine katkıda bulunmak; eğitim sistemimizin var olan sorunlarını çözmek ve çağdaş açılımları bünyesine kazandırmaktır.

Öğrencilerimizin,  diğer diğer bölümlerde yandal ve çift anadal yapma imkanları vardır.

Üniversitemizdeki normal yabancı dil derslerinin yanında ayrıca İngilizce, Arapça, Osmanlıca ve Rusça dil kursları, yıl boyunca kendi öğretim elemanlarımız tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Öğrencilerimizin Erasmus programlarına katılması hususunda her türlü destek ve yardım da sürekli olarak hizmetlerinde olmaktadır.

Öğrencilerimizin hayata hazırlanma, iş bulma, meslekte gelişme ve yükselme çabalarında, gerek eğitim sürecinde gerekse mezuniyet sonrasında, hep yanlarında ve destekçileri olmaktayız.

Bizi tercih eden siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor, hoşgörü ve huzur ortamında, kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinizi elde edip, hayatta hep mutlu ve başarılı olacağınıza inanıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepinize hoş geldiniz diyorum.