izulogo

İZÜ TOEFL Test Merkezi

toefl

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, TOEFL sınavı merkezlerinden biri oldu. Dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören TOEFL iBT, Educational Testing Service (ETS) tarafından Standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınav olarak biliniyor.

Üniversitemizde TOEFL Sınav Salonları olarak Diller Okulu DLB09 ve DLB15 nolu odalar kullanılacaktır ve tek oturumda toplam 56 kişi sınava girebilecektir.

Başvurular diğer test merkezlerinde olduğu gibi https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/register adresinden yapılmalıdır.

Not: Üniversitemizdeki TOEFL Test Merkezinde sınava kayıt olmak ya da sınav tarihine randevu almak mümkün değildir. ETS websitesinden günün 24 saati, haftanın yedi günü kaydolabilirsiniz. Kayıt yaptırırken kullandığınız adın, sınav günü yanınızda getireceğiniz kimlik üzerindeki adla tam olarak aynı olduğundan emin olun. Sınav ücreti Türkiye için ETS tarafından 2018 yılı için 185 ABD Doları olarak belirlenmiştir. Bu ücreti American Express®, Discover®, JCB®, MasterCard® veya VISA® kartlar ya da PayPal® hesabı ile ödeyebilirsiniz. Kayıtlar, sınav tarihinizden yedi gün önce kapanır. Geç kayıt, sınav tarihinizden dört gün önce kapanır ve 40 ABD doları gecikme ücreti alınır.