izulogo

Araştırma ve Proje Üniversitesi

İstanbul'un en büyük kütüphanesini hizmete açarak bir araştırma üniversitesi olduğunu kanıtlayan İZÜ, bilimsel araştırma ve geliştirme çalışmaları ve üniversite sanayi iş birliğine yönelik çalışmalara öncülük etmektedir.

İZÜ Teknoloji Transfer Ofisi üniversitemiz bünyesinde üretimi yapılan bilgi ve teknolojinin birçok alanda uygulanmasına ve ticarileştirilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Akademisyenlerimizin öncülüğünde teknolojinin ve bilimin getirdiği çeşitli yenilikleri üniversite, sektör ve topluma kazandırmak için projeler geliştirilmektedir. Üniversitemizde, İstanbul Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği, TUBİTAK, KOSGEB, Gençlik ve Spor Bakanlığı, YTB ve TİKA gibi kurumların projeleri yürütülmektedir.

Tam Donanımlı Araştırma Kütüphanesi

İZÜ kütüphaneleri geniş koleksiyonları ve uzman kadrosu ile haftanın yedi günü hizmet veriyor. Mevcut iki kütüphanemizin yanı sıra 13 bin metrekarelik uluslararası standartlarda, 1 milyon kitap kapasiteli yeni kütüphane binamız 2018 yılı içerisinde hizmete girdi.  İZÜ Merkez Kütüphane, Türkiye’deki en büyük kütüphanelerinden biri olma özelliğine sahip. Kütüphanelerimiz haftanın 7 günü, vize ve final dönemlerinde 24 saat hizmet veriyor.