Kaymakamlık Sınavına Hazırlık Eğitimi


Kimler Katılabilir
Kaymakamlık Sınavına başvurabilmek için üniversitelerin; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme ile İktisadi Ve İdari Bilimler Fakülteleri ve bunlara denk olduğu Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışı fakültelerinden en az dört yıl süreli eğitim veren bölümlerden mezun olmak gereklidir. Ayrıca 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartlara sahip olmak, Devlet Memurları Kanununda yer alan genel memurluk şartlarına sahip olmak ile 35 yaş sınırının doldurulmuş olması da mezuniyet şartının yanı sıra aranılan diğer şartlardandır.

Açık öğretim fakültesi mezunlarından ise yalnızca iktisat, işletme, çalışma ekonomisi endüstri ilişkileri, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, maliye, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler gibi Anadolu üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerinden mezun olanlar başvurabiliyorlar.

 

Eğitimin Kapsamı ve Hedefi
Kaymakamlık mesleğine başlamak isteyenlere gerekli hukuk eğitimleri vererek, adayların girdikleri sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak. 

Tarih 
23 Aralık 2017

Süre: 200 saat

Eğitim Yeri: İZÜ Altunizade Yerleşkesi

Eğitim Ücreti: 2.200₺

Eğitmenler:
Prof.Dr.Ahmet NOHUTÇU-Kaymakamlık Akademisi Koordinatörü
Dr.Azad OSMANLI-Mikro İktisat
Özgür ÖZCAN-Makro İktisat
Cihan Tanoğlu-Türkiye Ekonomisi
Emre DOĞAN-Tarih

Ayrıntılı Bilgi İçin
Kaymakamlık Akademisi
www.hakimlikakademisi.com
0 (553) 063 60 63

İZÜSEM

0(212) 692 97 94

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"