izulogo

Lisans Başvuru ve Kayıt

Sevgili Öğrencimiz;  

İZÜ Ailesine Hoş Geldiniz. Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazandığınız için sizi ve ailenizi tebrik eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Üniversitemize kayıtlar hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiş olup, bu bilgileri dikkatlice okumanız ve aşamaları sırasıyla takip etmeniz, kesin kaydınızı hızlı, kolay ve sorunsuz yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Üniversitemize DGS Ek Yerleştirme ile kayıt işlemleri 8-13 Kasım 2017 tarihleri arasında Üniversitemiz Halkalı kampüsünde şahsen yapılacaktır.

Birinci Aşama

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Online Ödeme Sistemine (https://kampus.izu.edu.tr/odeme) "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız" ile giriş yaparak Üniversitemize ödemeniz gereken yıllık öğrenim ücreti tutarınızı öğreniniz.

İkinci Aşama

Kredi Kartı ile Öğrenim ücreti ödemesi (https://kampus.izu.edu.tr/odeme) linkinden kredi kartı bilgileri girilerek gerçekleştirilebilir. (Ödemelerinizi “Bonus, Maksimum, World veya Paraf” özellikli kredi kartlarını kullanarak peşin veya en fazla 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.)
 
Öğrenim ücretinizi "Kuveyt Türk”, "Albaraka Türk” veya “Türkiye Halkbankası”nın ilinizde veya ilçenizde bulunan en yakın şubesine giderek peşin veya en fazla 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Bu bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlemler nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmayacaktır.
 
Öğrenim ücretinin tamamının peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanacaktır.
 
Bursluluğu kanıtlayıcı evrakların (Kardeş ve Eş Bursu vb. burslar için) kayıt tarihlerinde, ödeme yapmadan önce Mali İşler Müdürlüğü’ne verilmesi gerekmektedir, kayıt tarihlerinden sonra verilen evraklar bir sonraki akademik yıl işleme alınacaktır.
 
Peşin ödemeler, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adına kayıtlı "Kuveyt Türk Katılım Bankası TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04" ve "Albarakatürk Katılım Bankası TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04" IBAN numaralı hesaplarına yapılabilir. EFT veya havale ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin T.C. kimlik numarası ile adı ve soyadı bilgileri dekont açıklaması olarak yazılmalıdır.
 
Ödeme işleminizin hızlı ve güvenli sonuçlanabilmesi için ATM'lerden işlem yapmayınız.

Üçüncü Aşama

Ödeme işleminizi yaptıktan sonra Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na aşağıda belirtilen kayıt için gerekli evraklar ile gelerek kayıt işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.
 
Belirtilen tarihlerde yıllık öğrenim ücretinin tamamını ödeyemeyen veya taksitlendiremeyen öğrenciler ile kayıt için gerekli evrakları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ na teslim etmeyen öğrenciler Üniversitemizin öğrencisi olma hakkından vazgeçmiş sayılacak ve herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.
 
Son işlem olarak İZU Kampüs Bilgi Sistemi'nde sizler için hazırladığımız mini anketimizi cevaplandırınız.

  • Yerleşme sonuç belgesi,
  • Önlisans Diploması veya Önlisans Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı
  • Transkript (Mezun olduğu üniversitesinden onaylı),
  • Ders içerikleri (Mezun olduğu üniversitesinden onaylı),
  • 4 adet fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş bulunmalıdır),
  • Banka dekontu
  • Askerlik durum belgesi.(Askerlik yaşı gelmiş her erkek öğrenci askerlik durum belgesi getirecektir. Askerlik durum belgesi,e-devlet şifresiylegiriş yapılarak ilgili adresten alınabilir.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Varsa Staj Dosyası

Üniversitemizdeki öğrencilik hayatınız boyunca kullanacağınız İZU Kampüs Bilgi Sistemi'ne giriş için kullanıcı adı ve şifrenizi (https://kampus.izu.edu.tr/ParolaSifirlama) linkinden TC. Kimlik ve Cep Telefon numaralarınızı girerek oluşturabilirsiniz.

Üniversitemize DGS Ek Yerleştirme ile kayıt yaptırıp zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimi görecek öğrencilerimiz için "Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı" 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat: 16.00’da yapılacaktır. Bu sınavda ilgili yabancı dil seviyesi B2 ve üzerinde çıkan öğrencilerimizin "Yeterlik Sınavı" 15 Kasım 2017 Çarşamba günü saat:16.00’da yapılacaktır. Bu nedenle, öğretim dili %100 İngilizce, %30 İngilizce veya %30 Arapça olan lisans programlarına kayıt yaptıracak öğrencilerimizin 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat:16.00’daÜniversitenin Halkalı Merkez Kampüsü Diller Okulu Binası DLB15 numaralı derslikte bulunmaları gerekmektedir.

Yabancı Dil Seviye Tespit ve Yeterlik Sınavları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Daha önce herhangi bir Üniversitede Yabancı Dil Hazırlık Sınıfını başarıyla tamamlayan veya uluslararası bir yabancı dil sınavından Üniversitenin yeterli gördüğü düzeyde puan alan öğrenciler, en geç 13 Kasım 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ilgili fakülte sekreterliğine başvuru yaparak Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfından muafiyet talep edebilirler.

Üniversitemiz tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik Sınavları Eş Değerlik Tablosu

CEFR
TOEFL-IBT
PTE (Akademik)
YDS / ÜDS
C1 ve ÜZERİ
95 - 120
77 - 90
79 - 100
B2
72 - 94
55 - 76
60 - 78
B1
42 - 71
30 -54
40 - 59
A2
-
-
-
A1
-
-
-
 
Ayrıca ÖSYM tarafından kabul edilen uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı denklikleri yukarıdaki tablo esas alınarak değerlendirilir.

Üniversitemiz lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt yaptırdıkları gün ders seçme işlemleri İZÜ Kampüs Bilgi Sistemi'nden öğrenciler tarafından yapılacaktır.
 
Daha önce Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen herhangi bir Üniversitede öğrenim görmüş olan öğrenciler, o Üniversitede alıp başarılı olduğu dersler için, ilgili dekanlığa not belgesinin aslı ve ders içerikleriyle birlikte bir dilekçe ile müracaat ederek muafiyet talep edebilirler. Öğrenciler, muafiyet taleplerini kayıt yaptırdıkları gün yapmak zorundadır. Sonraki yarıyıllarda yapılacak muafiyet talepleri ya da yapılan muafiyet/intibak işlemlerinin iptaline yönelik istekler kabul edilmez.

Zorunlu veya İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıflarına kayıt yaptıracak öğrenciler ile lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin dersleri kayıt yaptırdıkları gün başlayacaktır.
 

Kayıt ile ilgili sorularınız için bilgi@izu.edu.tr adresine mail göderebilir veya İZÜ Çözüm Merkezi'ni (444 97 98) arayabilirsiniz.

Halkalı Kampüsü

Adres: Halkalı Caddesi No:11 Halkalı-Küçükçekmece / İSTANBUL
Telefon: 444 97 98 (PBX) Faks : 0 (212) 693 82 29
E- Posta: bilgi@izu.edu.tr

Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.
 
Konukevleri hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.