izulogo

Ortak Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü

Hakkında

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Üniversite Ortak Seçmeli Dersleri ile öğrencilerini ufku geniş, özgüveni yüksek, dünya literatürüne hâkim ve disiplinlerarası düşünebilen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu dersler, öğrencilere okumakta oldukları bölümün bilgi ve beceri eğitimine ilave olarak edebiyattan sanata ve tarihe, sağlıktan ekonomiye ve iletişimden siyasete kadar pek çok alanda yeni bir bakış açısı, yorum ve anlamlandırma pratiği kazandırmaktadır. Bununla beraber, öğrencilerin medeniyetimizi ve çağdaş dünyayı yakından tanıyıp anlayabilmeleri ve iletişim kurabilmeleri için Türkçe, Osmanlıca, Arapça, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Çince dil eğitimi imkânı da sağlamaktadır.

Üniversite Ortak Seçmeli Derslerin de katkısıyla, üniversitemiz dünya klasiklerini bilen mimarlar, eleştirel düşünebilen mühendisler, sosyal sorumluluk projesi hazırlayan avukatlar, girişimcilik sertifikası olan psikologlar, işaret dili kullanabilen öğretmenler veya Çince konuşabilen ekonomistler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Tüm lisans öğrencilerimiz, okudukları bölümlerin eğitiminden bağımsız olarak merak ettikleri, ilgi duydukları ve kendilerini geliştirmek istedikleri alanlarda verilen ortak seçmeli dersleri seçebilmektedirler. Farklı fakülte ve bölümlerden öğrencilerin birlikte aldığı bu dersler, öğrencilere hem kültürel açıdan zenginlik kazandırmakta, hem de anlamlı bir kaynaşma ortamı oluşturmaktadır. 

YENİ 2018 - 2019 Akademik Yılı Güz Dönemi Ortak Seçmeli Dersler Haftalık Ders Programı İçin TIKLAYINIZ

DUYURU Latince dersi bu dönem açılmayacaktır. Ders kayıt ekranında Latince’yi seçmeyiniz. İngilizce B1+ (Plus) ve B2 seviyeleri açılmış olup ders kayıt ekranına en kısa sürede aktarılacaktır.

YENİ Öğrenci İnteraktif İletişim Formunu kullanarak her türlü talep, şikayet ve önerilerinizle birlikte ortak seçmeli dersler ile ilgili sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz. Forma erişmek için TIKLAYINIZ

YÖNETİM

Prof.Dr. İbrahim GÜNEY
Koordinatör

Semih TOYGAR
Koordinatör Yrd.

İLETİŞİM

Telefon  : 0 212 692 87 08

Faks      : 0 212 693 82 29

E-Posta : ortakdersler@izu.edu.tr

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Kampüsü
Eğitim Fakültesi Binası, Oda No: EG-232
Küçükçekmece / İSTANBUL


ORSED