Deneme Erişimli Veri Tabanları


HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’den fazla yayınevinin 18.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.
EBSCO EDS bünyesinde taranan veritabanları listesinde mevcuttur.

Hiperkitap Broşür 2018       Hiperkitap Konu Dağılımı       HiperKitap Detaylı Bilgi

Veritabanına erişmek için tıklayınız

Veritabanına EBSCO üzerinden erişmek için tıklayınız.

Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan “Online Legal Veri Tabanı” ile;

 • 22.000’den fazla makaleye,
 • 650’den fazla dergiye,
 • 400’den fazla kitaba,
 • “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere,
 • 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe,
  tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.

  Kitap ve Dergilere erişim için: www.legal.com.tr
  Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için: www.legalbank.net

  * Deneme erişimi bitiş tarihi: 31.01.2020

Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumunuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.

 • Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğu ile de entegredir ve kütüphanedeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir.
 • Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. 
 • Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi* ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca erişebilirsiniz.
 • Piri, her geçen gün popülerliği artan video veri tabanlarını* kapsayan tek keşif aracıdır.

 • Piri Keşif Aracı;
     * 100 milyondan fazla akademik eser (makale-bildiri-tez vb.),
     * 110’dan fazla veri tabanının meta verisini,
     * 27’den fazla açık erişimli veri tabanını tam metinlerini,
     * 100’lerce Kurumsal Açık Arşivi (DSpace)’ in tam metinlerini,
     * Üniversitenize ait basılı yayınları kapsar.
Arama motorunu kullanmaya başlamak için tıklayınız.
Deneme erişimi bitiş tarihi 31 Aralık 2019

Piri